إعـــــــلان

تقليص
لا يوجد إعلان حتى الآن.

مراسیم بزرگداشت روز جهانی حضرت علی آصغر علیه السلام

تقليص
X
 • تصفية - فلترة
 • الوقت
 • عرض
إلغاء تحديد الكل
مشاركات جديدة

 • مراسیم بزرگداشت روز جهانی حضرت علی آصغر علیه السلام


  بسم الله الرحمن الرحيم

  بزرگداشت جهانی مقام حضرت علی اصغر (علیه السلام )
  همایش شیرخوار گان حسینی
  وعدهء ما اولین جمعهء ماه محرم الحرام هر سال

  السلام علیک ایها الطفل الرضیع

  او خــنده کـرد وعالـم از آن خـنـده گــريه کـرد

  نویسنده: حجه الاسلام استاد سید جعفر غضنفری خوانساری
  شهر مقدس قم : (نویسنده وشاعر اهل بیت "ع")

  در بین یاران حضرت سید الشهداء (ع) در عاشورا افراد مختلفی حضور داشتند که از هر جهت حجت برای تمامی ابناء بشر تمام کرده اند ؛ از بزرگان واشراف گرفته تا غلامان وخدمتگزاران ؛ سفید پوست وسیاه پوست ؛ قاری قرآن وشاعر ؛ کسانی که در اسلام وپیروی از پیامبر اکرم (ص) سابقه ای طولانی داشتند وکسانی که در همان صبح عاشوراء به سید الشهداء پیوسته اند ؛ پیرمرد کهنسال وجوان هیجده ساله وطفل شش ماهه ....
  آری در بین یاران ابر مرد عرصه آزاگی طفلی شیرخواره نیز حضوری چشمگیر دارد. او کسی نیست جز طفل شش ماههء جضرن ابا عبد الله الحسین (ع) حضرت علی اصغر سلام الله علیه.
  در هیچ مسلک وآینی ودر هیچ غزوه وچنگی در طول تاریخ طفلی شش ماهه مرد جنگی ونظامی محسوب نمی شود. اگر بزرگان عرصهء نظامی دنیا جمع شوند وبخواهند از امام حسین ویارانش در عاشورا فقط یک تخلف نظامی بگیرند قطعا نخواهند توانست. با اینکه بارها می توانستند از راهه های که دشمنانشان استفاده کنند ایشان هم بهره برده وبه أنان ضربه بزنند اما چون با انسانیت وحریت سازگاری نداشت , چنین نکردند ؛ اما مگر بچه ای شیرخوار چه گناهی کرده بود ؟! آن هم بچه که از فرط تشنگی به حالت تلظی در آمده بود.
  بعد از واقعهء عاشورا وبعد از آنکه مختار ثقفی رضوان الله تعالی علیه به خونخواهی حضرت سید الشهداء (ع) قیام کرد برای امام سجاد زین العابدین (ع) خبر آوردند که: مختار قیام کرد وکسانی را که به پدرتان ویارانش ظلم کرده اند , به سزای اعمالشان می رساند. حضرت سئوال کردند: "از حرمله چه خبر؟" از ایشان پرسیدند: آقا , در میان دشمنان شما اینهمه افراد حضور داشتند , چطور است که شما سراغ حرمله را می گیری ؟ حضرت فرمودند: آخر شما نمی دانید این "حرمله" با ما چه کرد؟! آن زمان که پدرم حسین (ع) برادر شیرخواره ام علی اصغر را روی دست گرفته بود وبه سوی لشگر دشمن آمده ومی فرمود:"اما ترونه کیف یتلظی عطشا ؟!" آیا نمی بینید این بچه ء کوچک از فرط تشنگی وعطش چگونه تلظی می کند؟! یعنی مانند ماهی که از آب بیرون افتاده ومدتی هم گذشته است ونای حرکت کردن ندارد فقط لب های کوچکش را حرکت می دهد. در این حالت حتی اگر آب هم به او برسانند دیگر زنده نمی ماند . امام حسین (ع) می فرمود قطره ء آب به علی اصغر بدهید تا لا اقل با لب تشنه از دنیا نرود.

  یک ذره به من ز شیئی کمیاب دهید داروی کمی به طفل بی تاب دهید
  با من سر جنگتان اگر می باشد او را ببرید وجرعه ای آب دهید

  امام سجاد (ع) می فرمایند : پدرم در حین گفتن این سخنان بود که حرمله تیری که سه شعبه داشت را بر گلوی نازک برادر شیرخواره ام رها کرد وگوش تا گوش علی اصغر پاره شد.

  به راستی بـأی ذنب قتلت ؟ به کدامین گناه کشته شد؟

  وچه زیبا جیحون یزدی در رثای بزرگ مرد کوچک عاشورا سروده است که:

  ای حرم کعبه است ز حلقه به گوشان وی دل دانای تو زبان خموشان
  با تو که گفت از حسین چشم بپوشان خاصه در آن دم که اهلبیت خروشان

  نزدش با اصغر أمدند معجل

  گفتند این طفل کو چو بحر بجوشد نیست چو ما کز عطش به صبر بکوشد
  اشک پباشد چنانکه خاک بپوشد لب بخراشد چنانکه جان بخروشد

  جز به کفی آب عقده اش نشود حل

  هی به فغان خود ز گهواره پراند مادر او هم زبان طفل نداند
  نه بودش شیر تا به لب برساند نه بودش آب تا به رخ بفشاند

  مانده به تسکین قلب اوست معطل


  گاهی ناخن زند به سینه مادر گاهی به جان شود به دامن خواهر
  باری , از ما گذشته چارهء اصغر یا بنشانش شرار آه چو أذر

  یا ببرش همرهت به جانب مقتل

  شه ز حرم خانه اش ربود وروان شد پیر خرد هم عنان بخت جوان شد
  زین پدر وزین پسر به لرزه جهان شد آمد وآورد وهر طرف نگران شد

  با به که سازد حقوق خویش مدلل؟

  گفت که ای قوم , روح پیکرم است این ثانی حیدر , علی اصغرم است این
  آن همه اصغر بدند , اکبرام است این حجت کبرای روز محشرم است این

  رحمی کنش , حال بر فناس محول

  او که بدین کودکی گناه ندارد یا که سر رزم این سپاه ندارد
  بلکه بس افسرده اس آه ندار جای دهید آنکه را پناه ندارد

  پیش کز ایزد برید کیفر اکمل

  تا که از أن قوم از سعادت محروم حرمله اش تیر کینه راند به حلقوم
  حلق و را خست وجست بر شه مظلوم وز شه مظلوم آن سه شعبه مسموم


  رد شد وسر زد به قلب احمد مرسل

  او طفل است , اما بزرک است. دستهای او کوچک است اما بزرگان آرزو وامید دارند که او با همان دستهای کوچک , دست آنان را بگیرد.
  اکنون افتخار داریم که اولین جمعهء ماه محرم الحرام هر سال را که روز جهانی حضرت علی اصغر (ع) نامگذاری شده است در برپایی مجالسی شکوهمند به نامی نام این طفل شیرخوارهء ابا عبد الله الحسین(ع) در سرتاسر دنیا کوشا باشیم.
  از تمامی مادران دلسوختهء اهلبیت (ع) دعوت می نمائیم که با فرزاندان شیرخوارهء خود به یاد طفل شش ماههء ابا عبد الله (ع) در این مجالس شرکت نموده وفرزندان خود را بیمهء حضرت علی اصغر (ع) نمایند. در طول این سالها چه بسیار مادران عزیزی که با شرکت در این مراسم وبا یوشاندن لباس نمادین حضرت علی اصغر (ع) به کودکان خود حاجات بسیاری را از دستان کوچک بزرگ مرد کوجک عاشورا گرفته اند.

  ستاد بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر (ع)
  www.aliasqar.com

 • #2
  بسم الله الرحمن الرحیم
  ارائه شده در مراسم بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر (ع)
  همایش شیرخوارگان حسینی
  همایش جهانی شیرخوارگان حضرت علی اصغر (ع)
  و شهدای خردسال
  سال 1385ش- 1428هـ.ق – 2007م

  گفت وگوی ذو الجناح اسب امام حسین (ع)
  با حضرت علی اصغر (س) در آسمان هفتم
  نویسنده : دکتر عماد الخزعلی*
  ترجمـه : محمد صادق پارسا

  هنگامی که حرمله بن کاهل اسدی کوفی , تیر را در چله کمان گذاشت تا به سوی گلوی کودک شیرخوار امام حسین (ع) پرتاب کند , نمی دانست که با این پرتاب (تیر) خود کدامین جگر را متلاشی وکدامین دل را خونین می کند . به خدا سوگند که این تیر قبل از آن که به گلوی حضرت علی اصغر (ع) اصابت کند , شمعی از خاندان خاتم الانبیاء وحبیب پروردگار جهانیان , محمد مصطفی (ص) را به خاموشی کشاند و از دیدگاه پیامبر رحمت , قطرهء اشکی فرو چکید که به اندازه تمام اشک های اسمان وزمین بود.
  این تیر (تیر حرمله) , در واقع هشدار صریحی بود به کشتار کودک ومعصومیت وزیبایی در پهنه ی گیتی , اینک ذو الجناح اسب امام حسین (ع) که مطابق روایات اسب پیغمبر عظیم الشأن اسلام هم بوده است , با علی اصغر فرزند شیر خوار امام حسین (ع) , در آسمان هفتم (مکانی فرضی است) گفت و گو می کند:
  جانم به فدایت ای علی اصغر , بر من ببخشا اگر در آن لحظه ی هولناک نتوانستم کاری برایت بکنم , چرا که دو امام به سنگینی آسمان وزمین بر پشتم نشسته بودند . زمانی که آن تیر نا مبارک بر گلوی شریف تو اصابت کرد وخون پاک تو در مشت امام حسین (ع) (که مطابق فرمایش پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم) : "حسین منی و انا من حسین است"(تو از من ومن از توأم) ریخت وبیش از آنکه سر مبارک خود را به سوی آسمان بلند کند , فرشتگان فرود آمدند و خون پاک تو را می بوسیدند وسوزناک و درد آور می گریستند تا جایی که اشک هایشان داشت دنیا را غرقه می ساخت . این جا بود که دریافتم خداوند هم می گرید (اما از طریق فرشتگانش) !!! ویک قطره از خون پاک تو بر پشت من فرو چکید ... زمین پاک وپاکیزه تر شد و با اشک های فرشتگان آمیخت .... پس بگو این کدامین کمراست که می تواند سبط رسول خدا .... و خون فرزند رسول الله(ص) ... واشک های فرشتگان الهی را برتابد؟!!!
  جانم به فدایت ای فرزند رسول خدا , هنگامی که روح پاک تو از پیکرت پرکشید , دیدم دل ابا عبد الله الحسین (ع) خونین ودرد آلود شده ...
  این رنج از هر سو مرا احاطه کرده و دیدگانم را فرو پوشانده است ....
  دیگر نمی توانم راه خود را تشخیص دهم ... وامام حسین (ع) را می بینم که مبهوت , یک نگاهش به تیری است که رگ های کودک شیرخوارش را دریده و او را کشته و نگاه دیگرش به مادری که در خیمه منتظر است , تا بچه اش سیراب گردد..
  فدایت شوم ... به خدا سوگند اگر کوه ها را بر پشتم حمل کرده بودم , هر آینه بر من هموارتر بود از تحمل مصیبت ابا عبد الله (ع) و تو و عمویت ابو الفضل العباس (ع) پرچمدار وعلمدار کربلا , و داغ برادرت , شبیه ترین مردم به رسول خدا محمد (ص) , حضرت علی اکبر (ع) واهل بیت و اصحاب گرامی او ....
  جانم به فدایت .... بنی امیه از این کردار زشت خود شرم نکردن , بلکه این خود شیوه ای شد تا بدان , در این هزار وچند صد ساله , خود را از دست پیروان وعاشقان تان برانند وشب های پر از هرزگی خود را با سرهای بریده کودکانشان زیست بخشند.
  چرا که این سیه دلان نمی توانند منظره بوسه باران گل های شبنم ها را ببینند.
  آری , بی گمان دیدن این صحنه ملکوتی برای کسانی که عادت دارند خون کودکان شیرخوار را بریزند , نا گواراست .
  آنچه در عراق امروز رخ می دهد , بهترین نمونه بر سیه کاری وستمگری تبار حرمله و شمر و یزید است ... و همیشه در هر برهه از زمان , یزیدی هست که پرچم ظلم را به یزید دیگری بسپارد ...
  اما محبان وعاشقان شما هرگز عقب نمی نشینند واین اعمال بزدلانه وستم کارانه , آن ها را نمی ترساند.
  علاقمندان ودوستدران وشیفتگان شما تصمیم گرفته اند که قدم در این راه دشوار بگذارند که خدا و پیامبر و امیر مؤمنان علی بن ابی طالب (ع) راه ها را برایشان ترسیم کرده اند .
  در این راستا اینک دوستداران وعاشقان شما نخستین جمعه ی ماه محرم الحرام هر سال را به عنوان : "روز جهانی حضرت علی اصغر (س)" تعیین کرده اند ... وبزرگداشتی ومحفلی برای آن مقام شامخ شیرخواره ی حسین در سرتاسر جهان برگزار می کنند .... پس ای سرور ومولای ما , اینان را از هر گزندی مصون بدار , گام هایشان را در کارهای خیر و راه و صراط مستقیم استوار فرما .

  آمین یا رب العالمین

  ستاد بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر (ع)
  www.aliasqar.com
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــ
  * دکتر عماد الخزعلی , از اعضای افتخاری ستاد بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام ودر این راستا مقالات زیادی به زبان عربی نوشته , ومراسم بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام در بغداد – مدینه الصدر – برگزار نموده است.

  تعليق


  • #3

   تعليق


   • #4
    http://www.9m.com/upload/2-06-2007/0.2392401176.jpg

    http://www.9m.com/upload/2-06-2007/0.2392401176.jpg

    تعليق


    • #5

     تعليق


     • #6

      تعليق

      المحتوى السابق تم حفظه تلقائيا. استعادة أو إلغاء.
      حفظ-تلقائي
      x
      إدراج: مصغرة صغير متوسط كبير الحجم الكامل إزالة  
      x

      اقرأ في منتديات يا حسين

      تقليص

      المواضيع إحصائيات آخر مشاركة
      أنشئ بواسطة ibrahim aly awaly, 18-07-2019, 08:26 AM
      ردود 0
      19 مشاهدات
      0 معجبون
      آخر مشاركة ibrahim aly awaly
      بواسطة ibrahim aly awaly
       
      أنشئ بواسطة ibrahim aly awaly, 09-06-2019, 10:31 PM
      ردود 2
      64 مشاهدات
      1 معجب
      آخر مشاركة ibrahim aly awaly
      بواسطة ibrahim aly awaly
       
      أنشئ بواسطة وهج الإيمان, 20-02-2016, 04:56 AM
      ردود 320
      89,123 مشاهدات
      0 معجبون
      آخر مشاركة وهج الإيمان
      بواسطة وهج الإيمان
       
      يعمل...
      X