إعـــــــلان

تقليص
لا يوجد إعلان حتى الآن.

دكتر علي شريعتي _ نيايش

تقليص
X
 •  
 • تصفية - فلترة
 • الوقت
 • عرض
إلغاء تحديد الكل
مشاركات جديدة

 • دكتر علي شريعتي _ نيايش
  بزرگداشت "دكتر شريعتي" در تركيه + عكس

  تشکل موسوم به "حرکت جوانان ماورا" با برگزاری برنامه ای در استانبول به مناسبت سی و چهارمین سالگرد عروج دکتر علی شریعتی، یاد آن بزرگ مرد را گرامی می دارد

  به گزارش رسانه‌های ترکیه، ترک های مسلمان یاد دکتر علی شریعتی جامعه شناس، اندیشمند و نویسنده مشهور کشورمان را در سی و چهارمین سالگرد شهادت او گرامی می دارند.

  در این برنامه که روز 28 خرداد ماه در محل اتحادیه نویسندگان ترکیه در استانبول برگزار می شود احسان الی آچیک و بلنت شاهین اردگر سخنرانی خواهند کرد.

  آثار متعددی که دکتر علی شریعتی در عمر کوتاه خود خلق کرده در این برنامه مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت.

  علاوه بر سخنرانی هایی که در خصوص آثار و اندیشه های شریعتی در این مراسم ایراد می شود اشعاری از معلم شهید انقلاب نیز قرائت خواهد شد.

  چندین ماه قبل همچنین در پایتخت فرهنگی ترکیه سمپوزیومی با هدف بحث و بررسی درباره اندیشه های دکتر شریعتی در مرکز فرهنگ علی امیری افندی دراستانبول برگزار شده بود.

  توجه ویژه ترکها به آثار و اندیشه های دکتر شریعتی در حالی تداوم دارد که ایربا پیش از این در گزارشی با عنوان "شریعتی در فیس بوک ترکها" به بررسی جایگاه اندیشه های این روشنفکر مسلمان در شبکه های اجتماعی ترکیه پرداخته بود.

  در آن گزارش آمده بود: شاید بسیاری از هموطنان ما ندانند که برخی کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک در ترکیه نام خود را به واسطه علاقه وافر به اندیشه های دکتر علی شریعتی، این روشنفکر مسلمان ایرانی در مجموعه فیس بوک کشور ترکیه «علی شریعتی» گذارده و به ترویج دیدگاه های او، بررسی نظریاتش و گفتگو درباره عقایدش می پردازند.

  این کاربران امروز صدها و شاید هزاران مخاطب و دوست از سراسر جهان ترک دارند که یا پیرو شریعتی اند، یا منتقد او و یا شنونده نظریاتش؛ به هر حال شریعتی در ترکیه امروز بیش از هر زمانی زنده است.
  منبع: روزنامه فرهیختگان
  .................................................. .............................................
  نيايش های دكتر شريعتي....  خدایا: عقیده ی مرا از دست عقده ام مصون بدار.


  خدایا: به من قدرت تحمل عقیده مخالف ارزانی کن.
  خدایا: شهرت منی را که می خواهم باشم قربانی منی که : می خواهند باشم نکند .


  خدایا:مرا از همه ی فظایلی که به کار مردم نیاید محروم ساز.

  خدایا: مرا هرگز مراد بی شعورها و محبوب نمکهای میوه مگردان.


  خدایا:مرا یاری ده تا جامعه ام را بر سه پایه کتاب. ترازو و آهن استوار کنم ودلم را از سرچشمه ی حقیقت. زیبایی و خیر سیراب سازم.


  خدایا:رشد عقلی و علمی. مرا از فظیلت تعصب . احساس و اشراق محروم نسازد.


  خدایا: مرا بخاطر حسد . کینه و غرض. عمله آماتور ظلمه خدایا:مرا همواره . آگاه و هوشیار دار . تا پیش از شناختن درست و کامل کسی یا فکری- مثبت یا منفی – قظاوت نکنم.
  مگردان. خدایا: جهل آمیخته با خود خواخواهی و حسد . مرا رایگان ابزار فتاله دشمن برای حمله به دوست نسازد.  خدایا:قناعت صبر و تحمل را از ملتم باز گیر و به من ارزانی دار.
  خدایا: به جامعه ام بیاموز که تنها راه به سوی تو از زمین میگذرد اما به من بیراهه ای میان بر را نشان بده.  خدایا: به هر که دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است و به هرکس دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتراست.
  خدایا: این آیه را که بر زبان داستایوسکی رانده ای بردلهای روشنفکران فرود آر که (اگر خدا نباشد همه چیز مجاز است ) جهان فاقد معنی و زندگی فاقد هدف و انسان پوچ است و انسان فاقد مسوولیت نیز هست.

  خدایا: دربرابر هر آنچه ماندن را به تباهی می کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رویین تن کن.


  خدایا: خود خواهی را چندان در من بکش یا چندان برکش تا خود خواهی دیگران را احساس نکنم واز آن در رنج نباشم.  خدایا: در روح من اختلاف در انسانیت را با اختلاف در رابطه با هم میامیز آنچنان که نتوانم این سه اقنوم جدا از هم را باز شناسم.

  خدایا: این کلام مقدسی را که به روسو الهام کردی هرگز از یاد من مبر که : من دشمن تو و عقاید تو هستم اما حاضرم جانم را برای آزادی تو و عقاید تو فدا کنم.


  خدایا: بر اراده . دانش . عصیان . بی نیازی . حیرت . لطافت روح . شهامت و تنهایی ام بیفزای .  خدایا: تو را همچون فرزند بزرگ حسین بن علی سپاس میگذارم که دشمنان مرا از میان احمق ها بر گزینی که چند دشمن ابله نعمتی است که خداوند تنها به بندگان خاصش عطا می کند .
  خدایا: مرا از چهار زندان بزرگ انسان:طبیعت . تاریخ . جامعه و خویشتن رها کن تا آنچنان که تو ای افریدگار من مرا آفریده ای – خود آفریدگار خود باشم نه که – همچون حیوان- خود را با محیط که محیط را با خود تطبیق دهم.

  خدایا : در تمامی عمرم به ابتذال لحظه ای گرفتارم مکن که به موجوداتی برخورم که در تمامی عمر لحظه ای را در ترجیح عظمت . عصیان و رنج بر خوشبختی . آرامش و لذت اندکی تردید کرده اند .
  خدایا : به روشنفکرانی که اقتصاد را اصل میدانند بیاموز که : اقتصاد هدف نیست وبه مذهبی ها که کمال را هدف میدانند بیاموز که : اقتصاد هم اصل است.

  خدایا : به ماتریالیست ها بگو که انسان درختی که نا خود آگاه در طبیعت . تاریخو جامعه می روید نیست.
  خدایا :به ساتر بگو که اگر ملاک خیر را هم خود من – آنچنان که میخواهم – میسازم پس نیت خیر- که او ملاک اخلاق میگیرد – چیست؟

  خدایا : به مذهبی ها بفهمان که :آدم از خاک است بگو که :یک پدیده ی مادی نیز به همان اندازه خدا را معنی می کند که یک پدیده ی غیبی در دنیا همان اندازه خدا وجود دارد که در آخرت و مذهب اگر پیش از مرگ به کار نیاید پساز مرگ هم به هیچ کار نخواهد آمد .

  خدایا : جامعه ام را از بیماری تصوف و معنویت زدگی شفا بخش تا به زندگی و واقعیت بازگردد و مرا از ابتذال زندگی و بیماری واقعیت زدگی نجات بخش تا به آزادی عرفانی و کمال معنوی برسم

  التعديل الأخير تم بواسطة حسين سلطاني; الساعة 16-05-2014, 08:32 PM.
المحتوى السابق تم حفظه تلقائيا. استعادة أو إلغاء.
حفظ-تلقائي
x
إدراج: مصغرة صغير متوسط كبير الحجم الكامل إزالة  
x

رجاء ادخل الستة أرقام أو الحروف الظاهرة في الصورة.

صورة التسجيل تحديث الصورة

اقرأ في منتديات يا حسين

تقليص

المواضيع إحصائيات آخر مشاركة
أنشئ بواسطة مروان1400, 02-07-2020, 10:00 PM
ردود 3
16 مشاهدات
0 معجبون
آخر مشاركة مروان1400
بواسطة مروان1400
 
يعمل...
X