إعـــــــلان

تقليص
لا يوجد إعلان حتى الآن.

سیاست در Mbc2

تقليص
X
 •  
 • تصفية - فلترة
 • الوقت
 • عرض
إلغاء تحديد الكل
مشاركات جديدة

 • سیاست در Mbc2

  بسمه تعالى
  السلام عليكم ورحمة الله وبركاته


  مرکز پخش گسترده خاورمیانه (MBC) ، در سپتامبر 1991 از لندن شروع به کار کرد و قبل از ورود الجزیره به عرصه خبری خاورمیانه ، MBC منبع مشهور خبرهای خاورمیانه بود .بخاطر می آوریم شبكه‌هاي ملی جمهوری اسلامی نیز تصاویر خود را بطور مستمر از این شبکه سعودي منعکس ‌نمودند. بر طبق شنيده‌ها اين شبكه ، شاخه ای از سلسله بده بگیرهای سران عربستان با ایالات متحده آمریکاست .  Middleeast Broadcasting Center
  مرکز پخش گسترده خاورمیانه


  پس از 11 سپتامبر ، و نیاز گسترده ايالات متحده آمريكا ، به توجیه و يا ايجاد بي تفاوتي به تهاجم آمريكا بر كرامت و تاريخ و آئين منطقه ، اين مركز كه در حضور الجزيره استفاده خبري خود را از دست داده بود به گسترش خود در حوزه فرهنگ اقدام ورزيد و از سوي ديگر مجددا به تاسيس شبكه خبري حرفه‌اي تر دست يازيد .
  نشان mbc2  ابتدا MBC2 جهت انعكاس برنامه‌هاي رنگارنگ آمريكائي در نظر گرفته شد ، ... و چون 24 ساعت شبانه روز كافي نبود ، MBC2 را به فيلم اختصاص داده و MBC3 و MBC4 جهت "برنامه كودك" و "پخش برنامه هاي مختلف آمريكائي" اختصاص يافتند .  نشان mbc3 و نشان mbc4  جايگزين خبري مذكور ، شبكه العربية است كه در ميان توده‌هاي مردمي منطقه از پس گرايشهاي گسترده خود به مطامع صهيونيسم ، در بحرانهاي منطقه به "العبرية" كه زبان يهود است ، مشهور شده است .
  نشان العربية
  عیان است که دستان رسانه ای آمریکا در منطقه از آستین متحدین این کشور نوپا ، یا بعبارت درست تر ، مستعمره های نوین این مهاجم ، مشغول تزریق فرهنگ دلخواه خود به سطح اجتماعی و سياسي و فرهنگي خاورمیانه است . دیده می شود هر یک از کشورهای مطیع آمریکا ، بعد از موفقیت نسبی MBC2 اقدام به تاسیس کانالهای مشابه مي كنند . اهداف مسخ گرايانه اين مركز از نمايش بدنهاي عريان و محتواي نيمه پورنو ، تا ترويج مفاهيم آميزش ضربدري ... ، در 24 ساعت پخش گسترده آنها بخوبي هويداست و مشخص است كه اين تلاش گسترده صرفا جهت غارت منابع و تسلط بر مردم منطقه صورت مي‌گيرد كه اين بدليل عدم اعتبار روشهاي ايالات متحده با منطق تاريخي و اسلامي ملتهاي مسلمان منطقه بطور كلي در تضاد است.

  اما آنچه كه باعث شد اين عنوان نگاشته شود ، مچ‌گيري از MBC2 در كشاكش عصبانيت ايالات متحده از قدرت نمائي ايران در اين روزها بود كه تاب خويشتنداري را از اين مركز گرفته بود . مانور جديد ايران كه تحسين متحدين مسلمان ايران در منطقه و جهان را بر انگيخته است ، MBC2 را بر آن داشت تا چهره سياسي خود را عيان سازد .

  عصر جمعه 12 آبان 1385 به وقت تهران ، در کشاکش خبرهای داغ از مانور پیامبر اعظم (2) ، MBC2 اقدام به پخش فيلمي از رياست جمهوري ريگان و ماجراي مك‌فارلين نمود تا در مخاطبان عرب زبان خود ترديد ايجاد كند كه معتقدند "ايران ، صاحب سلاح و قدرت است !" . اين فكر خطرناكي است كه ايالات متحده را واداشت از بدو پيروزي انقلاب ايران ، ما را تحريم كند ... مك فارلين كه دولت متبوعش كشور ما ايران را با چماق تحريمهاي گسترده سلاح در كشاكش جنگ مستاصل ساخته بود سوار بر هواپيماي باربري سلاح بازارسياهي شد و با هويج كيك و انجيل امضا شده ... و اسلحه وارد ايران شد و مسئولين ايراني را طلب كرد تا بگويد " تنها مرا بخوانيد و تنها از من ياري بخواهيد " . او خواهان آزادسازي اسراي لبناني بود كه ايران امكان تلاش براي آزادسازي آنها را داشت . پس از استئصال آمريكا و گسترش خواسته‌هاي دولت وقت آمريكا ، او با دستور امام روح الله موسوي خميني (ره) ، با هواپيماي باربري خود ديپورت گرديد و موضوع توسط ايران فاش شد . اين ماجرا مدت زيادي در آمريكا باعث سرافكندگي ريگان گرديد و ماجراي حاشيه‌اي كنتراهاي نيكاراگوئه‌اي كه موضوعي نامرتبط بود جهت فرافكني در آمريكا به اين پرونده الصاق گرديد ، فيلم
  The Reagans
  http://www.imdb.com/title/tt0383139/
  محصول سال 2003 ، تلاش كرده ماجرا را طوري نشان دهد كه عامل اين ملاقات ايران بوده و جهت معاوضه سلاح با گروگانهاي لبنان ، دست بدين اقدام زده است . اين فيلم بيوگرافي/دراماتيك سعي بسياري كرد كه با موضوعات عاطفي و رمانتيك ، بار گناه ريگان در ديد مردم آمريكا را كم كند و ضمن اشاره به موضوعات مختلف رياست جمهوري ريگان ، دقايقي را در رثاي هولوكاست مجعول گذرانده است. .... اما دولت ريگان سقوط كرده.

  و ما كماكان در نظاره كيد الهي و رنج دشمنان خدا ، خيره ايم .

المحتوى السابق تم حفظه تلقائيا. استعادة أو إلغاء.
حفظ-تلقائي
x
إدراج: مصغرة صغير متوسط كبير الحجم الكامل إزالة  
x

اقرأ في منتديات يا حسين

تقليص

المواضيع إحصائيات آخر مشاركة
أنشئ بواسطة وهج الإيمان, اليوم, 06:41 AM
ردود 0
2 مشاهدات
0 معجبون
آخر مشاركة وهج الإيمان
بواسطة وهج الإيمان
 
أنشئ بواسطة وهج الإيمان, يوم أمس, 03:46 AM
ردود 0
9 مشاهدات
0 معجبون
آخر مشاركة وهج الإيمان
بواسطة وهج الإيمان
 
أنشئ بواسطة وهج الإيمان, اليوم, 06:39 AM
ردود 0
3 مشاهدات
0 معجبون
آخر مشاركة وهج الإيمان
بواسطة وهج الإيمان
 
أنشئ بواسطة وهج الإيمان, يوم أمس, 01:29 AM
ردود 0
8 مشاهدات
0 معجبون
آخر مشاركة وهج الإيمان
بواسطة وهج الإيمان
 
يعمل...
X