إعـــــــلان

تقليص
لا يوجد إعلان حتى الآن.

غرب بداند ايران از حق خود دفاع می کند

تقليص
X
 • تصفية - فلترة
 • الوقت
 • عرض
إلغاء تحديد الكل
مشاركات جديدة

 • غرب بداند ايران از حق خود دفاع می کند

  ساعت خبر: 14:13 - تاريخ خبر: 28/07/1385 خطیب نماز جمعه تهران گفت : جمهوری اسلا***می ایران در مسئله حساس پرونده هسته ای متاسفانه دچار زورگویی شده است که نمونه ای از زورگویی های نیم قرن اخیر به ملت مظلوم فلسطین است .


  آقای هاشمی رفسنجانی درخطبه دوم نمازجمعه تهران تاکید کرد: این درحالی است که غربی ها دست اشغالگران صهیونیست را در همه عرصه ها از جمله در عرصه فعالیت های هسته ای بازگذاشته اند تا هر کاری را که لازم می داند انجام دهد و حتی زرادخانه هسته ای هم داشته باشد.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کشورهای غربی در مقابل نمی خواهند ایران به حرکت علمی و فنی خود ادامه دهد و تلاش می کنند جمهوری اسلامی ایران از دانش و فن آوری صلح آمیز هسته ای محروم بماند.

  وی افزود : جمهوری اسلامی ایران بارها تاکیدکرده است که نمی خواهد به طرف تولید سلاح های هسته ای و کاربردهای نظامی این دانش برود اما کشورهای غربی همچنان به تهدیدهای خود ادامه می دهند.

  آقای هاشمی رفسنجانی گفت : سه سال است که کشور ما تحت تهدید است و دشمنان گاهی از جنگ و گاهی از تحریم صحبت می کنند و استمراراین فضای تهدیدآمیز و جنگ روانی و تبعیض***, ظلم بزرگی در حق کشور ماست.

  خطیب موقت نمازجمعه تهران افزود : شفافیت جمهوری اسلامی ایران درصحنه جهانی به حدی است که حتی پروتکل الحاقی را اجرایی کردیم و با بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی نهایت همکاری را انجام می دهیم.

  وی گفت : بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در بدترین گزارش های خود هم اعلام می کنند که دلیلی برای انحراف ایران از فعالیتهای صلح آمیز هسته ای ندارند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: کشورهای زورگو یا قطعنامه هاشورای امنیت سازمان ملل را وتو می کنند و یا سیاست های***متناسب با منافع و خواسته های ناحق خود اجرا می کنند و هر قطعنامه ای را که دوست دارند به تصویب می رسانند.

  وی تاکید کرد: اما غربیها ودشمنان بدانند ملت ایران اسلامی از حق خودش دفاع می کند و هیچ کس هم حق ندارد این حق را نادیده بگیرد و ننگ تاریخی دیگری را در تاریخ ایران به ثبت برساند, اماغربیها بدانند این ظلم ها جواب نمی دهد و ملت ایران اسلامی حرکتی را که آغاز کرده است از دست نخواهد داد.

  آقای هاشمی رفسنجانی افزود: اگر این کشورها رفتار غیرمنطقی از خود نشان دهند هم آنها ضررخواهند کرد و هم منطقه ضرر می کند و کشور ما هم البته زیان خواهد دید.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به کشورهای غربی توصیه کرد, هرگز به استقبال چنین خطری در منطقه وجهان نروند.

  امام جمعه موقت تهران با اشاره به تلاش های اخیر در شورای امنیت برای تصمیم گیری درخصوص پرونده هسته ای ایران گفت: کشور ما تلاش می کند تا ازتمام ظرفیتها استفاده و از طریق مذاکره و بحث و استدلال برای حل مسایل هسته ای اقدام کند.

  وی باتاکید براین که ما هرگز کوتاه نخواهیم آمد و باید خودمان را برای ادامه مذاکره آماده کنیم***, افزود: ملت ایران مطمئن باشند نظام از حقوق آنها به ویژه حق دسترسی***به دانش و فن اوری صلح آمیز هسته ای نخواهد گذشت.

  امام جمعه موقت تهران همچنین از روز جهانی قدس به عنوان عالی ترین نماد وحدت مسلمانان جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین یاد کرد.

  وی با تشکر و قدردانی از ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی و حضور پرشورآنها در مراسم راهپیمایی روز قدس امسال گفت : خوشبختانه نشاط و امید مردم افزایش یافته است و بی تردید این اجتماعات بر دشمنان تاثیر خواهد گذاشت و آنها مجبورند به پیام و خواستهای ملت های مسلمان توجه کنند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از روز قدس به عنوان ابتکاری مهم از سوی حضرت امام خمینی "ره" برای بسیج تمام جهان اسلام در حمایت از مردم مظلوم***فلسطین و مبارزه با صهیونیستها یاد کرد و گفت: گسترش مقاومت در سرزمین***های فلسطین و لبنان و پیروزی های اخیر حزب الله لبنان از دستاوردهای این ابتکار محسوب می شود.

  خطیب موقت نمازجمعه تهران تاکید کرد : اعلام روز جهانی قدس و پیروزی انقلاب اسلامی باعث شد مبارزه با صهیونیستها که در ابتدا بر محور ملی گرایی یا افکار مارکسیستی بود بر محور اسلامگرایی گسترش یابد و فلسطین صحنه مبارزه اسلام باکفر و نمایش جهاد مسلمانان است.

  وی افزود: بیش از یک ونیم میلیارد نفر مسلمان در جهان پشتوانه مقاومت اسلامی و انتفاضه مردم مظلوم فلسطین هستند و پیروزی حزب الله نشان داد که می توان هیمنه استکبار را شکست.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اعتقاد مردم مسلمان به ضرورت مبارزه باظلم بزرگترین دستاورد روز جهانی قدس است و سرانجام به پیروزی منتهی خواهد شد.

  امام جمعه موقت تهران همچنین به نقض گسترده حقوق بشر در سرزمینهای اشغالی اشاره***کرد و گفت:50 سال کشتار و آوارگی مردم فلسطین به دست اشغالگران صهیونیست فاجعه بزرگ بشری و لکه ننگی بر دامان حامیان اسرائیل است.

  آقای هاشمی رفسنجانی گفت: فلسفه تشکیل و ایجاد رژیم صهیونیستی در قلب فلسطین را باید در اهدافی جستجو کرد که استعمار همواره به دنبال آن بوده است.

  وی با اشاره باینکه اسرائیل پایگاه اصلی و چند منظوره استعمار در منطقه است خاطر نشان کرد رژیم صهیونیستی علا***وه بر تفرقه بین دولتهای***منطقه ,با تهدیداتی که از خود نشان می دهد زمینه فروش سلا***ح به ویژه سلا***حهای بنجل و دست دوم را به کشورهای منطقه فراهم می کند و از این طریق باعث وابستگی برخی کشورهای عرب به قدرتهای بزرگ شده است.

  آقای هاشمی رفسنجانی بی توجهی اسرائیل به قطعنامه های سازمان ملل را مورد اشاره قرار داد و گفت: از زمان تشکیل و برپایی رژیم صهیونیستی ,این رژیم به هیچ یک از مصوبات سازمان ملل که در محکومیت و برای جلوگیری از جنایات اسرائیل صادر شد عمل نکرده است.

  امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: اولین قطعنامه ای که در سازمان***ملل تصویب شد قیمومیت انگلیس بر اراضی فلسطین را رسمیت بخشید که این قطعنامه مبدا جنایات بعدی رژیم اسرائیل علیه ملت فلسطین شد و این قیم غیر عادل هر چه توانست ستم کرد.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین به حمایت امریکا از جنایات رژیم***صهیونیستی در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: امریکا تاکنون 30 قطعنامه سازمان ملل را که به ضرر اسرائیل بوده است وتو کرده و این باعث تاسف است که چه طور یک ابرقدرت تا این حد از یک رژیم ستمگر و غاصب حمایت می کند.

  آقای هاشمی رفسنجانی همچنین گفت : مصوبات و قطعنامه های سازمان ملل علیه***اسرائیل به جز مرکب روی کاغذ چیز دیگری نبوده و این رژیم با حمایت***قدرتهای بزرگ مصوبات مجامع جهانی و سازمان ملل را به تمسخر می گیرد.

  وی گفت : تاکنون درباره اقدامات تروریستی اسرائیل 5 قطعنامه از طرف سازمان ملل به تصویب رسیده اما با این حال این رژیم همچنان با اعلا***م قبلی , شخصیتهای فلسطینی را ترور می کند که آخرین آن تهدید وزیر کشور فلسطین به ترور است.

  آقای هاشمی رفسنجانی سپس به 5 میلیون آواره فلسطینی اشاره کرد که خواهان بازگشت به سرزمین مادری خود هستند و با وجود صدور 14 قطعنامه در حمایت***از بازگشت آوارگان تاکنون حتی به یک نفر آنان اجازه داده نشده است به سرزمین خود بازگردد.

  امام جمعه موقت تهران با اشاره به سایر جنایات و اقدامات غیرقانونی درسرزمینهای اشغالی از جمله اقداماتی که ممکن است به تخریب مسجد الا***قصی منجر شود گفت : فلسطینی ها را از نظر ظلمی که به آنها می شود می توان مظلومترین ملت دنیا در نیم قرن اخیر دانست ومتاسفانه اعراب و مسلمانان نیز آنطور که انتظار می رفت از آنها حمایت نکرده اند از همین رو می***توان ملت فلسطین را پیشتاز و جلودار مبارزه با ستم و استکبار بدانیم .

  خطیب نماز جمعه تهران به حوادث اخیر در لبنان اشاره کرد و گفت : جهاد و دفاع مردم لبنان و حزب الله و بویژه شخص سید حسن نصرالله مایه مباهات مسلمانان دنیا شد و نشان داد که اسرائیل رو به هزیمت است .
المحتوى السابق تم حفظه تلقائيا. استعادة أو إلغاء.
حفظ-تلقائي
x
إدراج: مصغرة صغير متوسط كبير الحجم الكامل إزالة  
x

اقرأ في منتديات يا حسين

تقليص

المواضيع إحصائيات آخر مشاركة
أنشئ بواسطة وهج الإيمان, 22-08-2019, 07:59 AM
ردود 0
25 مشاهدات
0 معجبون
آخر مشاركة وهج الإيمان
بواسطة وهج الإيمان
 
أنشئ بواسطة مروان1400, 22-08-2019, 12:41 AM
استجابة 1
52 مشاهدات
0 معجبون
آخر مشاركة وهج الإيمان
بواسطة وهج الإيمان
 
أنشئ بواسطة ibrahim aly awaly, 21-08-2019, 06:56 AM
ردود 2
57 مشاهدات
0 معجبون
آخر مشاركة ابوامحمد
بواسطة ابوامحمد
 
أنشئ بواسطة مروان1400, 22-08-2019, 12:03 AM
ردود 3
34 مشاهدات
0 معجبون
آخر مشاركة وهج الإيمان
بواسطة وهج الإيمان
 
أنشئ بواسطة مروان1400, 22-08-2019, 12:15 AM
استجابة 1
12 مشاهدات
0 معجبون
آخر مشاركة مروان1400
بواسطة مروان1400
 
يعمل...
X